Jdi na obsah Jdi na menu
 


ad výpadky Hlavího el. jističe v garážích

Dobrý den,

posílám Vám dílčí informaci k problému s elektřinou v garážích - poslední tři večery jsme strávili s panem Schwarzem v garážích a hledali příčinu častých výpadků hlavního el. jističe. Postupovali jsme vylučovací metodou a vždy zkoušeli a proměřovali jeden dílčí okruh rozvodu el. vedení.

Dobrá zpráva je, že se nám postupně podařilo vyloučit, že by tento  problém = vznik zkratu byl v některé z garáží, el. pohonu vjezdových vrat nebo osvětlení (velkých zářivkách uvnitř garážového domu, které si rozsvěcujete vypínačem na zdi), to vše funguje správně a bez problémů.

Závada, která způsobovala výpadky hlavního jističe garáží, je tedy na některém z okruhů "nočního osvětlení" - to jsou ty malé zářivky uvnitř pater a světla nad schodištěm venku, které se zapínají automaticky při setmění, pomocí venkovního čidla. 

Podařilo se nám včera večer přepojit, separovat, některé části tohoto obvodu, takže od včerejšího večera svítí noční světla v 1A a v 1B a venku svítí alespoň tři "noční" žárovky. Při tomto zapojení zatím k výpadku jističe nedošlo, nebo o něm nevím :-)?

Nyní tedy nefungují noční malá světla v patrech 2A, 2B, 3A a 3B (není ale problém si patře rozsvítit velké zářivky - interval jejich svícení je nastaven na cca 3 minuty) a nefunguje pět žárovek venkovního osvětlení.

Na odstranění závady budeme s panem Schwarzem samozřejmě dál pracovat až do úplného vyřešení.

Pokud by tedy došlo k dalšímu výpadku hlavního jističe garáží, prosím informujte mne na 731 682 214.

Děkuji

Petr Beránek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář