Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kolky - žaloba INBY

3. 9. 2008

Vážení majitelé garáží,

      chtěli bychom Vás informovat, že jsme byli před časem právníkem upozorněni na nesrovnalost ve faktuře za naše garáže, ve které nám firma INBA s.r.o. fakturuje v rozporu:

-          s odstavcem 2, článku VI. Závěrečné ustanovení, Smlouvy o uzavření budoucí smlouvy o převodu vlastnictví jednotky

-          s odstavcem v článku IV. Práva a závazky k budově, ve Smlouvě o převodu vlastnictví nebytového prostoru – jednotky (viz přílohu tohoto dopisu)

částku 1.000,- Kč za kolky – správní poplatek, i když ve smlouvách je uvedeno, že náklady spojené s převodem nese převodce, tedy INBA s.r.o.

Požádal jsem (Petr Beránek) tedy INBU písemně o vrácení této částky, ale odmítli mne s tím, že můj nárok je neopodstatněný.

     Vzhledem k tomu, že garáží je 98 a že těch 1.000,- Kč navíc jsme zaplatili pravděpodobně všichni, a také proto, jak se INBA laxně staví k odstraňování závad stavby, které opakovaně reklamujeme, je nám líto nechat jim jen tak skoro 100 tisíc korun. Sbíráme proto podklady pro podání společné žaloby na INBU s.r.o. o vrácení částky fakturované za kolky.

     Pokud i Vy máte ve své smlouvě tato ustanovení (náklady spojené s převodem nese převodce) a na faktuře částku za kolky a máte zájem se přidat k žalobě, stačí dodat kopii Vaší faktury, kde je uvedena částka za kolky. Nebudete muset nikam chodit, vše za nás bude řešit právník.

     Jelikož se jedná o doklady s citlivými informacemi, můžete je doručit nejpozději do 30. září 2008 osobně nebo poštou na adresu jednoho z níže uvedených členů výboru.

 Petr Beránek, Žlutická 10, 323 00 Plzeň

Jaroslav Schwarz, Kralovická 7, 323 00 Plzeň

      Připomínáme, že aktuální informace v této věci, ale i informace o reklamacích a provozu garáží, naleznete na našich webových stránkách http://www.svg-kralovicka.estranky.cz nebo na nástěnce v garážích. Ke komunikaci s výborem je nejlépe použít e-mailovou adresu svg.kralovicka@seznam.cz.

     Upozorňujeme, že hlavní vjezdová vrata do budovy garáží slouží pro vjezd a výjezd vozidel a proto by neměla být užívána pro pouhý průchod pěších. Dochází k nadbytečné zátěži těchto vrat a k následným opravám. Počátkem roku 2009 skončí záruční lhůta u vjezdových vrat a tyto opravy budeme muset hradit!

     Samozřejmě uvítáme veškeré Vaše připomínky, návrhy a upozornění.

                      Hezký den přeje výbor SVG

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář