Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nátěr vodoodpuzující barvou

12. 9. 2008

Ve čtvrtek dne 11. 9. provedla firma INBA zkušební nátěr u čtyř garáží, do kterých nejvíce zatékalo západní stěnou (č. 33, 57, 65 a 66), speciální vodoodpuzující barvou Sopro FAD 712. Podle vyjádření pana Kučery by toto mělo zamezit zatékání a pokud se nátěr osvědčí, bude proveden nátěr celé západní stěny.

Stále platí, abyste mne při zatékání o tomto informovali.

Za výbor SVG Petr Beránek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

garáč 33

(Petr Beránek, 26. 11. 2008 11:42)

Dne 21.11.08 mne uživatel garáže č.33 informoval o přetrvávajícím zatékání dešťové vody do garáže. Pořídil jsem fotografie, které zašleme INBĚ s.r.o.
S panem Šwarcem pracujeme na komplexní reklamaci všech námi zjištěných závad stavby, kterou odešleme na začátku prosince.
Petr Beránek

stav situace po dešti

(garáž 57 Jaroslav Schwarz, 3. 11. 2008 10:20)

Zdravím Vás Evo a Petře,
dnes jsem byl v garáži a s politováním jsem zjistil, že opět zateklo, je to na stejném místě jako před nátěrem. Vodoodpuzující nátěr evidentně nepomohl. Už nevidím jinou alternativu odstranění zatékání, než dodatečnou montáží desek EPS. Vzhledem k tomu, že vrstva by neplnila funkci tepelné izolace, ale jen funkci dilatační, síla polystyrenu by byla dostatečná cca 5 cm. Měli bychom na tomto způsobu trvat a již nepřistoupit na další pokusné nátěry, které, vzhledem k neustálému dilatování spár bloků, dříve nebo později prasknou. Tuto variantu navrhl statik, kterého si INBA přizvala k řešení praskání zdí pod věncem střechy. Doporučení statika z neznámých důvodů INBA ignorovala.
S pozdravem Jaroslav Schwarz


stav situace po dešti

(garáž 66 Singerovi, 20. 10. 2008 11:35)

Vážení zástupci firmy Inba,
bohužel opět musíme reklamovat prosakování vody západní stěnou do garáže č. 66, Kralovická ulice, Plzeň.
Nátěr vodoodpuzující barvou provedený 11.9. 2008 sice prosakování zmenšil, ale úplně nevyřešil. Po dešti dne 16.10. 2008 se opět objevila na západní stěně mokrá skvrna. V příloze posíláme fotografii.

Domníváme se, že pouhý nátěr západní stěny, která je extrémně námáhána povětrnostními vlivy, prosakování nezamezí.
S přátelským pozdravem
Alena a Aleš Singerovi